Sandstone Fragment
CG2015-4-1091
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1091 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Sandstone |
| Description | Parf of a round object, possibly a millstone. |
| Height | 10.3 cm |
| Length | 21 cm |
| Width | 9 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.