Brick Fragment
CG2015-4-1079
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1079 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Mud |
| Description | Irregular fragment of mud-brick, with one flat side. |
| Height | 3.5 cm |
| Length | 9.5 cm |
| Width | 8 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.