Brick Fragment
CG2015-4-1078
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1078 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Mud |
| Description | Fragment of a mudbrick. |
| Height | 6 cm |
| Length | 11 cm |
| Width | 6 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.