Fragment
CG2015-4-1066
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1066 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Mud |
| Description | Small broken fragment of unfired mud. |
| Height | 0.73 cm |
| Length | 1.47 cm |
| Width | 0.8 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.