Model Fragment
CG2015-4-1056
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1056 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Wood |
| Description | Half of a cylindrical piece of wood. |
| Height | 4.78 cm |
| Width | 3.7 cm |
| Depth | 2.3 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.