Bone Fragment
CG2015-4-1047
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1047 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Bone |
| Description | Two joining fragments of bone, worked into a rectangular cross-section. |
| Height | 1.01 cm |
| Length | 8.01 cm |
| Width | 0.71 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.