Ivory Fragment
CG2015-4-1046
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1046 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Ivory |
| Description | Two joining pieces of an ivory implement, possibly a handle. |
| Height | 1.37 cm |
| Length | 5.49 cm |
| Width | 2.09 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.