Doll Fragment
CG2015-4-1045
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1045 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Coptic |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Bone |
| Description | Head from a Coptic bone doll. |
| Height | 2.6 cm |
| Width | 2.15 cm |
| Depth | 0.92 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.