Bone Fragment
CG2015-4-1043
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1043 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Bone |
| Description | Fragment of bone, worked on one surface. |
| Height | 0.74 cm |
| Length | 7.94 cm |
| Width | 2.23 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.