Vessel Fragment
CG2015-4-1041
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1041 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Travertine |
| Description | Rim sherd from a travertine kohl jar. There is an illegible modern label written on the object. |
| Length | 2.2 cm |
| Width | 1 cm |
| Depth | 0.4 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.