Vessel Fragment
CG2015-4-1040
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1040 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Travertine |
| Description | Rim sherd from a travertine kohl jar. Object has some illegible modern writing on it. |
| Length | 3.64 cm |
| Width | 1.12 cm |
| Thickness | 0.5 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.