Ivory Fragment
CG2015-4-1039
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1039 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Ivory |
| Description | Two joining pieces of a fragment of elephant ivory. |
| Height | 0.91 cm |
| Length | 3.77 cm |
| Width | 1.82 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.