Vessel Fragment
CG2015-4-1034
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1034 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Travertine |
| Description | Two plaster rim sherds which were once part of a reconstructed vessel. One of these sherds still contains a small fragment of travertine, embedded in it. |
| Height | 2.11 cm |
| Width | 0.85 cm |
| Depth | 1.19 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.