Vessel Fragment
CG2015-4-1031
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1031 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Breccia |
| Description | Rim sherd from a shallow breccia bowl. |
| Height | 2.63 cm |
| Width | 4.28 cm |
| Depth | 1.02 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.