Vessel Fragment
CG2015-4-1030
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1030 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Travertine |
| Description | Part of a rim sherd, with adhering plaster fill. Rim is travertine. |
| Height | 0.92 cm |
| Width | 3.59 cm |
| Thickness | 0.83 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.