Vessel Fragment
CG2015-4-1029
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1029 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Travertine |
| Description | Rim sherd from a travertine bowl. |
| Height | 1.86 cm |
| Width | 4.09 cm |
| Depth | 1.01 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.