Vessel Fragment
CG2015-4-1027
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1027 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Breccia |
| Description | Body and base sherd from an Early Dynastic breccia bowl. |
| Height | 12.3 cm |
| Width | 14 cm |
| Thickness | 1.2 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.