Vessel Fragment
CG2015-4-1022
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1022 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Travertine |
| Description | Body sherd from a travertine vessel. |
| Height | 6.86 cm |
| Width | 5.32 cm |
| Thickness | 1.12 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.