Peg
CG2015-4-1016
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1016 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Wood |
| Description | Wooden peg, possibly part of a headrest. |
| Height | 0.42 cm |
| Length | 3.28 cm |
| Width | 0.97 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.