Pebble
CG2015-4-1007
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1007 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Stone |
| Description | Oblong black stone pebble. |
| Height | 1.3 cm |
| Length | 2.27 cm |
| Width | 1.7 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.