Jasper
CG2015-4-1003
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1003 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Jasper |
| Description | Unworked piece of red jasper. |
| Height | 3 cm |
| Length | 6.91 cm |
| Width | 5.17 cm |
| Other Number | 410535 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.