Fragment
CG2015-4-987
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-987 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Mud |
| Description | Pottery encased in mud |
| Height | 11.43 cm |
| Length | 12.7 cm |
| Width | 8.89 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.