Stone Fragment
CG2015-4-976
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-976 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Stone (uncertain) |
| Description | White stone fragments with incised design |
| Height | 8.08 m |
| Length | 3.96 m |
| Width | 1.98 m |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.