Stone Fragment
CG2015-4-975
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-975 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Stone (uncertain) |
| Description | Fragment. Light grey stone. |
| Height | 0.84 m |
| Length | 3.81 m |
| Width | 3.2 m |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.