Vessel Fragment
CG2015-4-954
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-954 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Pottery (uncertain) |
| Description | Painted. Balck with yellow design. |
| Height | 5.08 cm |
| Length | 2.54 cm |
| Width | 2.54 cm |
| Other Number | 2970 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.