Figure
Cast
CG2015-4-949
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-949 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Stone |
| Description | "Cast of prostrate King in Amarna Exhibit" |
| Height | 2 cm |
| Length | 3 cm |
| Width | 1 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.