Figurine
CG2015-4-948
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-948 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Stone |
| Description | Fake/forgery |
| Height | 10.16 cm |
| Length | 4.13 cm |
| Width | 1.27 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.