Jewelry Fragment
CG2015-4-940
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-940 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Silver (uncertain) |
| Description | Half of a thin silver band with circular, light green bead. |
| Height | 3.81 cm |
| Length | 3.17 cm |
| Width | 0.16 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.