Hair Pin Fragment
CG2015-4-898
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-898 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Ivory |
| Description | Central section of an ivory hair pin. |
| Height | 0.32 cm |
| Length | 2.22 cm |
| Width | 0.32 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.