Shabti Fragment
CG2015-4-894
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-894 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Ceramic |
| Description | Ceramic shabti, covered in a white powder. |
| Height | 4.7 cm |
| Width | 1.46 cm |
| Depth | 1.14 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.