Strap Fragment
CG2015-4-880
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-880 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Bronze |
| Description | Fragment of a bronze strap, with holes along the long edges. |
| Length | 7.36 cm |
| Width | 1.82 cm |
| Thickness | 0.05 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.