Stela Fragment
CG2015-4-876
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-876 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Quartzite |
| Description | Small quartzite fragment with a partial inscription of an -w (curled rope) and plural strokes. |
| Height | 3.97 cm |
| Length | 5.15 cm |
| Thickness | 1.51 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.