Stela Fragment
CG2015-4-856
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-856 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Limestone |
| Description | Limestone fragment of a stela. Incised decoration apparent on the surface. |
| Height | 2.16 cm |
| Width | 2.5 cm |
| Depth | 0.71 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.