Stela Fragment
CG2015-4-855
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-855 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Limestone |
| Description | Limestone fragment of a stela. Two raised bars on either side of fragment, possibly the bottom of a text column or line. |
| Height | 2.15 cm |
| Width | 3.62 cm |
| Depth | 0.7 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.