Stela Fragment
CG2015-4-854
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-854 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Limestone |
| Description | Limestone fragment of a stela. Surface has a single complete incised hieroglyph (bread loaf?), and parts of two others. |
| Height | 2.01 cm |
| Width | 3.26 cm |
| Depth | 0.6 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.