Stela Fragment
CG2015-4-853
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-853 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Limestone |
| Description | Limestone fragment of a stela. A single hieroglyph appears on the surface, representing some form of handled implement (HD or sXm ?). |
| Height | 4.57 cm |
| Width | 2.85 cm |
| Depth | 1.01 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.