Stela Fragment
CG2015-4-851
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-851 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Limestone |
| Description | Limestone fragment of a stela depicting portions of four feathers. |
| Height | 2.95 cm |
| Width | 4.4 cm |
| Depth | 1.15 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.