Stela Fragment
CG2015-4-850
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-850 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Limestone |
| Description | Limestone fragment of a stela. Portions of two incised hieroglyphs visible. |
| Height | 4.91 cm |
| Width | 1.74 cm |
| Depth | 1.84 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.