Stela Fragment
CG2015-4-849
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-849 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Limestone |
| Description | Limestone fragment of a stela. Two hieroglyphs remain, the beginning of an Htp-dj-nsw formula, read left to right. |
| Height | 5.17 cm |
| Width | 7.67 cm |
| Depth | 3.42 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.