Stela Fragment
CG2015-4-848
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-848 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Limestone |
| Description | Limestone fragment of a stela depicting the leg of a man. Traces of red paint adhere to the surface. |
| Height | 7.14 cm |
| Width | 4.71 cm |
| Depth | 2.87 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.