Stela Fragment
CG2015-4-847
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-847 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Limestone |
| Description | Limestone fragment of a stela. portions of three hieroglyphs are visible, one Hm sign, a t sign, and what may be a nTr sign. |
| Height | 5.5 cm |
| Width | 3.28 cm |
| Depth | 1 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.