Fragment
CG2015-4-835
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-835 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Limestone |
| Description | Limestone fragment with a partial inscription (wS.t ?). |
| Height | 5.1 cm |
| Width | 5.5 cm |
| Depth | 9.4 cm |
| Other Number | 1947 - Other Number | E 87.467E - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.