Fragment
CG2015-4-834
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-834 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Limestone |
| Description | Flake of limestone with traces of an hieroglyphic inscription on its narrow flattened edge. |
| Height | 19 cm |
| Width | 3.76 cm |
| Depth | 11.2 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.