Fragment
CG2015-4-833
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-833 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Limestone |
| Description | Limestone fragment, with traces of hieroglyphic inscription on the narrow flattened edge. |
| Height | 13.8 cm |
| Width | 2.9 cm |
| Depth | 10.55 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.