Stela Fragment
CG2015-4-832
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-832 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Limestone |
| Description | Upper left corner of a stela, with the top of a male head in raised relief, and a rectangular border. |
| Height | 5.85 cm |
| Length | 10.56 cm |
| Depth | 4.2 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.