Statue Fragment
CG2015-4-791
From: Egypt | Nubia (uncertain)
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-791 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt | Nubia (uncertain) |
| Section | Egyptian |
| Materials | Ceramic |
| Description | Eroded face of a statue. |
| Height | 6.01 cm |
| Width | 3.69 cm |
| Depth | 2.28 cm |
| Other Number | M-12 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.