Vessel Fragment (uncertain)
CG2015-4-789
From: Egypt | Nubia (uncertain)
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-789 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt | Nubia (uncertain) |
| Section | Egyptian |
| Materials | Ceramic |
| Description | Ceramic vesel fragment with modeled decoration on the exterior. |
| Length | 9.74 cm |
| Width | 4.43 cm |
| Thickness | 1.07 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.