Fragment
CG2015-4-788
From: Egypt | Nubia (uncertain)
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-788 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt | Nubia (uncertain) |
| Section | Egyptian |
| Materials | Ceramic |
| Description | Ceramic fragment with traces of red paint. |
| Height | 3.71 cm |
| Length | 10.95 cm |
| Width | 4.67 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.