Statue Fragment
CG2015-4-786
From: Egypt | Nubia (uncertain)
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-786 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt | Nubia (uncertain) |
| Section | Egyptian |
| Materials | Ceramic |
| Description | Base of a ceramic statue with the legs of a male figure. |
| Height | 3.4 cm |
| Width | 5.35 cm |
| Depth | 5.18 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.