Vessel Fragment
CG2015-4-781
From: Egypt | Nubia (uncertain)
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-781 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt | Nubia (uncertain) |
| Section | Egyptian |
| Materials | Ceramic |
| Description | Vessel handle (?). |
| Height | 2.86 cm |
| Length | 5.55 cm |
| Width | 3.11 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.